Videokūryba

Videokūryba TBA

Apie

KAS?

Išplėstinis videokūrybos kursas, kuriame studentai pereina visus svarbiausius etapus: idėjų generavimo ir scenarijaus rašymo pagrindus, vizualinės komunikacijos (vizualinės traktuotės) ir prodiusavimo pagrindus, kuriuos seks individualūs projektų pristatymų filmavimai ir atvira sukurtų projektų gynimo sesija.

KODĖL?

Šio kurso tikslas – padėti videokūrėjams išvystyti ir ištobulinti savo asmeninius projektus su profesionalių mentorių priežiūra. Visas kursas orientuotas į individualų darbą su mentoriais. Jo metu studentai maksimaliai ir savarankiškai dirbs prie savo video projektų. Tai gali būti trumpo metro filmas, Youtube vlog’as, reklama, TV laida arba video klipų serija. Pagrindinis darbas bus su studentų asmeninėmis idėjomis. Kurse gali dalyvauti kūrėjai su jau turimomis idėjomis arba, padedami mentorių, kurso metu sukurti savas idėjas.

KAIP DIRBSIME?

14 savaičių nuoseklus darbas su kurso vadovais ir mentoriais, o tiksliau – nuo idėjos sugalvojimo iki darbinio scenarijaus, traktuotės ir nufilmuoto 1 min. videotesto. Studentai nuosekliai pereina vystymo etapą su mentorių priežiūra:

  • Pirmas 5 savaites dirbama prie idėjos ir scenarijaus;
  • Kitas 3 savaites – vizualinė traktuotė, filmavimo testo prodiusavimas;
  • Po to – filmavimai;
  • Paskutinę savaitę – pitch’inimo pagrindai ir darbų pristatymai.

Viską vainikuos paskutinis renginys – atviras projektų gynimas, kuriame studentai viešai pristatys savo darbo rezultatus.

Informacija

Dėstytojai

Dagnė Puodžiūnaitė
Prodiuserė
Best Regards
Dagnė’s career in film and advertising started in 2012.
Recently, she’s been working with foreign platforms such as Netflix, HBO, BBC.
She lived and worked in Canada, however, Dagne doesn’t let herself forget Lithuanian cinema as well. So now she is back and even 2020 did not stop her – she just founded her own petit production house „Best Regards,“. Dagne is always an open, super excited mentor, ready to share the experience, spot and support new talents!
Jonas Trukanas
Režisierius

Jonas studijavo „Film Direction at the University for the Creative Arts in Farnham“ Jungtinėje Karalystėje.

Baigęs mokslus, iki šiol kuria trumpametražius filmus, režisuoja reklamas.

Jonas dukart dalyvavo „Berlinale Talent Campus“ (2013 ir 2017 m.) ir daugybėje kitų tarptautinių jaunųjų talentų mokymų programų („TransAtlantic TalentLab“, „InScript“, „European Genre Forum“). Jo trumpametražiai filmai rodyti daugybėje pasaulio šalių, laimėjo ne vieną apdovanojimą.

Saulius Balčiūnas
Videokūrėjas, lektorius
Saulius – „Apple“ sertifikuotas video srities profesionalas (Apple Certified Pro – FCPX). Pradėjęs aktyviai filmuoti dar mokykloje, šiandien jis turi sukaupęs beveik dešimties metų darbo patirtį dokumentikos, reklamų bei korporatyvų renginių aftermovie ir tiesioginių transliacijų filmavimo srityse.

Drąsiai galima jį vadinti „One man band“ ir „Guerilla filmmaking“ žanrų atstovu – kai reikia turimais minimaliais resursais darbus atlikti kokybiškai čia ir dabar.

Saulius yra dirbęs visuose video kūrimo sluoksniuose: nuo idėjos pateikimo klientui, prodiusavimo iki filmavimo dronu, garso režisavimo postprodukcijoje, grafikos animavimo. Jis aktyviai bendradarbiauja ir su įvairiomis video studijomis kaip Wide Wings, StepDraw ir t.t.

Saulius Baradinskas
Režisierius

Saulius 2013m. baigė architektūros studijas VDA. Studijuodamas 2011 m.  įkūrė projektą „Vilnius Temperature“, su kuriuo pradėjo savo pirmąsias audiovizualines dokumentikas su Lietuvos muzikantais Vilniaus gatvėse. Jo kurti audiovizualiniai kūriniai jau surinko virš trisdešimt penkių milijonų peržiūrų „Youtube“.

2017 m. Saulius Baradinskas nufilmavo savo debiutinį trumpo metro filmą “Auksinės Minutės”. Jo pasaulinė premjera įvyko tarptautiniame San Francisko trumpametražių festivalyje, kuriame filmas pelnė specialų Žiuri prizą už naują žvilgsnį į kiną (Vanguard Award).

2018 m. kartu su O. Šurajev pristatytas filmas “Grąžinti Nepriklausomybę” pateko į metų pelningiausių lietuviškų filmų TOP 5. Tais pačiais metais Saulius išrinktas geriausių metų muzikinių klipų režisieriumi ir gavo geriausio metų muzikinio klipo apdovanojimą už „Antikvariniams Kašpirovskio Dantims“ sukurtą klipą „Indai“.

Šiuo metu Saulius režisuoja komercines reklamas televizijai bei interneto platformoms, kuria antrąjį trumpametražį filmą ir vadovauja „SAPIENS MUSIC“ projektui.

Eglė Vertelytė
In Script

Eglė rašo scenarijus kino ir televizijos projektams, dirba scenarijų rašymo konsultante ir dėsto kino dramaturgiją Lietuvos kino ir muzikos akademijoje.

2012 metais Eglė įgijo scenarijaus rašymo magistro laipsnį Nacionalinėje kino ir televizijos mokykloje Didžiojoje Britanijoje, o Eglės ilgo metro filmai „Ub lama“ (dok.) ir „Stebuklas” (vaid.) parodyti apie 80 pasaulio festivalių.

Registracija